Наша сучасність ставить перед нами високі вимоги бути багатофункціональними, успішними і продуктивними. У той же час, понаднормова робота, тривожність, згладжування часових меж сприяє виникненню розладів сну.
Згідно зі світовою статистикою, близько 15% працездатного населення в певний час переживає проблеми зі сном і більшість з них змушені приймати медикаментозні препарати, часто довільно і безконтрольно, що явно погіршує проблему.
Розлади сну або диссомнии характеризується вираженими симптомами порушення якості або тривалості сну, зокрема розрізняють:
- Инсомнию – порушення засинання, нічні або ранні пробудження
- Гіперсомніей – надмірна сонливість, в тому числі тривалий денний сон
- Парасомнии – під час фізіологічного сну з’являються патологічні симптоми, такі як сечовипускання, снохождения (сомнамбулізм), нічні кошмари і ін.
Причини розладів сну
- часті стреси, психотравмуючі події
- порушення циркадних біологічних ритмів (нічні роботи, зміна часових поясів, надмірне нічне перебування в соціальних мережах або робота за комп’ютером)
- зловживання психоактивними речовинами (алкоголем, що містять кофеїн, напоями, наркотичними речовинами, тютюном)
- прийом медикаментозних препаратів (БАД, препарати від кашлю, артеріального тиску, алергії, психостимулятори, транквілізатори та ін.)
- синдром нічного апное, що супроводжується хропінням, задухою
- больовий синдром, що супроводжує інші захворювання або психосоматичні розлади
порушення «гігієни сну»
Гальченко Аліна
Лікар-психіатр, психотерапевт
Важливо: Лікар-психіатр зберігає конфіденційність і анонімність відповідно до Закону України «Про психіатричну допомогу» стаття 6. Тому будьте впевнені, ваше звернення за консультацією і подальше лікування абсолютно конфіденційні!
Идиопатические розлади сну
Існують идиопатические розлади сну , причина яких невідома і не викликана вище перерахованими проблемами. Є свідчення про спадкових діссомніі.
Слід зазначити, що 80% психоневротичних розладів супроводжується порушенням сну. Повна безсоння, парасомнии, що поєднуються з надмірною активністю, можливо, неадекватністю поведінки, може свідчити про розвиток серйозного психічного розладу. Надмірна сонливість, відсутність почуття висипання, пробудження – часто є ознакою депресивних, тривожних станів або інших неврозів.
Лікування розладів сну
Після проходження комплексної діагностики та встановлення чіткої причини диссомнии визначається подальша тактика лікування даного стану. Лікування спрямоване на виключення причини диссомнии або на боротьбу з наслідками, які привели до цього.
Лікарем, який спеціалізується в області порушення сну, є сомнолог. Але така спеціальність не поширена, особливо в умовах невеликих міст. Для роботи сомнолога необхідність спеціально обладнаних лабораторій і пристроїв.
У разі виключення причини порушення сну з боку інших органів, налагодження елементарної гігієни сну, але безуспішною, при наявності стресових чинників є потреба в консультації психіатра або психотерапевта.
Лікування проводиться двома методами: психотерапевтичним і медикаментозним. Зокрема, якщо розлади сну є наслідком депресії або тривожного розладу, то звичайні снодійні засоби не допоможуть і навіть ускладнять лікування цих станів.
Сучасні методи лікування
Гальченко Аліна -
Лікар-психіатр, психотерапевт
"Сучасні методи терапії психічних захворювань засновані на принципах комплексного лікування і розробці індивідуальних програм. Звертайтеся до мене, і ви отримаєте кваліфіковану психіатричну допомогу без тривалого очікування в чергах! "
Якщо ви відчуваєте подібне
проблеми, будь ласка, зв'яжіться зі мною
Телефонуйте з будь-яких питань