Лікування шизофренії в Полтаві

Лікування шизофренії

Шизофренія – психічне захворювання , яке зазвичай проявляється в молодому віці і характерно різноманітною симптоматикою. Завдяки кінематографу у всіх складена шаблонна картинка, пов’язана з цим захворюванням: абсолютно божевільна людина з кривляння на обличчі, одягнена в білу гамівну сорочку.

Ну по-перше, гамівних сорочок в практиці психіатрії взагалі не існує, це кіношна вигадка. По-друге, форм шизофренії існує кілька видів і вони дуже різняться між собою.

Форми шизофренії: параноидная, проста, Гебефренічна, кататонічна, неврозоподобная і ін. Загалом, одні форми шизофренії (параноїдна, кататонічна) проявляються галюцинаціями, маренням, можливо, руховим збудженням, а ось простий формі або неврозоподобной НЕ характерні такі симптоми, і люди з цими видами шизофренії за все життя можуть не потрапити в поле зору психіатрів, їх по життю відрізняють тільки дивиною поведінки.

Крім різноманітності форм шизофренії є відмінності в її перебігу. Існують періоди загострення і періоди ремісії, коли активні симптоми захворювання відсутні. На жаль, буває і безперервне протягом.

Симптоми шизофренії

Здається, що таке захворювання проявляється саме галюцинаціями або неадекватними маячними ідеями, або руховим збудженням. Насправді, до появи цих симптомів перші відгомони захворювання полягають в поступові зміни поведінки людини, які раніше були йому не характерні.
Досить класичний приклад початку шизофренії: молодий хлопець завжди був комунікабельним, «душею компанії» , добре вчився, мав плани на майбутнє. Згодом він почав замикатися в собі, значно обмежив своє коло спілкування, прогулював навчання, став грубим до батьків, втратив інтерес до своїх хобі, такі як футбол або музика. Тільки через деякий час у нього з’явилися відчуття, що за ним стежать, що оточують можуть читати його думки, якісь «голоси» підказують що робити далі.

Форм і перебіг шизофренії

З огляду на, відмінності форм і перебіг шизофренії , відповідно її симптоми теж різноманітні. Галюцинації, марення (нелогічні висновки з певною тематикою), психомоторне збудження – далеко не завжди присутні. Тільки лікар-психіатр має компетентність виділити симптомокомплекс, характерний для цього захворювання.

У чому головний наслідок шизофренії , що робить це захворювання таким, як в інших численних психічних і невротичних розладів? Це дефект особистості, який поглиблюється з кожним загостренням захворювання.

Шизофренічний дефект – стійкі зміни особистості, з’являються емоційним байдужістю до рідних, друзів, до речей і хобі, які раніше захоплювали, сенс життя поступово полягає в задоволенні вітальних потреб, таких як поїсти, поспати, максимальна бездіяльність.

Переважне кінцевий стан шизофренії з частими загостреннями – слабоумство з повною безпорадністю. В переважній більшості, у осіб з шизофренією немає розуміння хворобливості свого стану. Вони рідко самі шукають допомоги, а лікування не бажають приймати, тому потребують допомоги з боку близьких людей.

41241

Гальченко Аліна

Лікар-психіатр, психотерапевт

Важливо: Лікар-психіатр зберігає конфіденційність і анонімність відповідно до Закону України «Про психіатричну допомогу» стаття 6. Тому будьте впевнені, ваше звернення за консультацією і подальше лікування абсолютно конфіденційні!

Хто хворіє на шизофренію

Світова статистика стверджує , що відсоток хворих на шизофренію залишається незмінним протягом століть і, до того ж, незалежно від континенту, рівня розвиненості економіки і культури країни. Згідно з даними близько 1% населення страждає на шизофренію.

При цьому жінки і чоловіки в однаковій кількості хворіють цим розладом. Різниця полягає лише в віці дебюту захворювання: для чоловіків – це 15-25 років , для жінок – старший вік, 20-30 років . Хоча можлива установка діагнозу і в значно старшому віці, що, скоріше, пов’язано з попередньо неяскраво вираженою симптоматикою і не потрапив таких осіб в поле зору лікарів. Можливо прояв захворювання навіть у дитячому віці.

Лікування шизофренії

Медикаментозне лікування – основний метод лікування шизофренії, спрямований, в першу чергу, на запобігання повторних загострень захворювання, максимальне збереження особистості та зменшення продуктивних симптомів (галюцинацій, марення, психомоторних збуджень).

Прийом фармакологічних препаратів , переважно, безперервний і включає різні групи препаратів: антипсихотики, антидепресанти, коректори поведінки, транквілізатори, депоновані форми препаратів (проводиться однократна ін’єкція в 3-4 тижні) . Симптоматика шизофренії досить різноманітна, тому підбір препаратів відбувається індивідуально і виключно лікарем-психіатром, з подальшим контролем і корекцією призначень.

Психологічна допомога полягає в максимальній соціальної адаптації пацієнта до нормального життя, формуванні критичного ставлення до свого стану і розуміння потреби в прийомі ліків.
Шизофренія – не вирок, з цим можна жити повноцінним життям.

Сучасні методи лікування

testimonial icon

Гальченко Аліна -

Лікар-психіатр, психотерапевт

"Сучасні методи терапії психічних захворювань засновані на принципах комплексного лікування і розробці індивідуальних програм. Звертайтеся до мене, і ви отримаєте кваліфіковану психіатричну допомогу без тривалого очікування в чергах! "

Поділиться в соціальних мережах

Якщо вам цікаво, поділіться з усіма

logo call

Якщо ви відчуваєте подібне
проблеми, будь ласка, зв'яжіться зі мною

Телефонуйте з будь-яких питань