Лікування психосоматичних розладів в Полтаві

Лікування психосоматичних розладів

Якщо у Вас з незрозумілих причин піднімається артеріальний тиск , або Вас турбує головний біль , або біль в спині, шиї, а можливо проблеми з шлунково-кишковим трактом, наприклад, нудота, запор або навпаки діарея! Ви безліч разів зверталися за медичною допомогою, поставлений діагноз: вегето-судинна дистонія , остеохондроз або гастрит і т.д.

Ви приймаєте призначені ліки, проходите численні процедури, масажі, і все це не приносить значних очікуваних результатів! У такому випадку, можливо, причина цих розладів не там, де Ви її шукаєте! У наш час тема психосоматики набирає все більшої популярності. Приходить розуміння, що багато тілесні прояви мають психологічне походження.

Психосоматичні розлади – це захворювання або порушення функцій органів, систем організму, основною причиною яких є психоневротичні чинники.

Психоневротичні чинники

До психоневротичних факторам можна віднести як зовнішні причини, так і внутрішні, різні за силою дії і тривалістю впливу. Тобто, причиною появи психосоматичних розладів може стати одноразовий сильний емоційних стрес, новина, подія, власний внутрішній конфлікт, конфлікт з іншими персонами, а може бути тривалий, комплексне психологічне напруження, хронічна втома, що підриває імунні системи організму і створює сприятливий фон для виникнення захворювання або порушення діяльності систем або органу.

Найбільш вивчені психосоматичні захворювання : виразка шлунка і 12-палої кишки, інфаркт міокарда, бронхіальна астма, гіпертонічна хвороба, ревматоїдний артрит та ін. На сьогодні, в цей перелік додають навіть цукровий діабет і мігрень. Треба додати, що все перераховане вже є захворюванням. Їх причиною стали різноманітні стреси, але в структурі органу вже є дефекти, органічні ушкодження.

Зрозуміло, що в цьому випадку психотерапевт не може вилікувати патологію, але може сприяти поліпшенню стану спільно з терапевтами, кардіологами, гастроентеролога та іншими відповідними фахівцями.

Наприклад, погіршення емоційного стану сприяє загостренню астми, виразки шлунка, втрати контролю над цукровим діабетом, але не є основною причиною виникнення цих хвороб. Кращий варіант – це запобігання виникнення захворювань, шляхом своєчасного звернення за допомогою.

41241

Гальченко Аліна

Лікар-психіатр, психотерапевт

Важливо: Лікар-психіатр зберігає конфіденційність і анонімність відповідно до Закону України «Про психіатричну допомогу» стаття 6. Тому будьте впевнені, ваше звернення за консультацією і подальше лікування абсолютно конфіденційні!

Розуміння психосоматичних розладів

  1. Вегетативні симптоми: загальна слабкість, запаморочення, сухість у роті, припливи, блідість, головний біль при напрузі, дзвін у вухах, нечіткість зору, відчуття поколювання, оніміння кінцівок
  2. Тілесні (м’язові) симптоми: біль в шиї, спині, попереку, біль в кінцівках, м’язові посмикування, тремор, скрегіт зубів
  3. Кардіологічні симптоми: порушення серцевого ритму, біль у грудях, відчуття сильної пульсації в судинах, коливання артеріального тиску
  4. Симптоми з боку дихальної системи: стиснення в грудях, біль, відчуття нестачі повітря, часте покашлювання
  5. Шлунково-кишкові симптоми: труднощі з ковтанням, біль в животі, відчуття печіння, відчуття переповнення шлунка, нудота, блювота, рідкий стілець або, навпаки, запор, втрата ваги, метеоризм
  6. Сечостатеві симптоми: часте сечовипускання, позиви до сечовипускання, порушення менструального циклу, зниження або зовсім втрата лібідо, інші порушення сексуальних функцій.
  7. Алергічні симптоми: висип, дерматит, свербіж, надмірне потовиділення

З даного переліку проявів стає зрозуміло , що психосоматика може маскуватися під будь-яке захворювання, але є деякі маркери того, що проблема на психоневротичному рівні:

  • Симптоматика посилюється при емоційному перенапруженні;
  • Численні обстеження вказують на норму або відсутність значної патології;
  • Не допомагає призначене лікування від конкретної патології або допомагає на короткий час.

Лікування психосоматичних захворювань

Іноді, самі лікарі (терапевти, гастроентерологи, дерматологи), після безуспішного лікування пацієнта, приходять до висновку, що причиною є психічний стан і радять звернутися до психіатра, і нерідко доводиться проявити певну гнучкість в донесенні такої інформації, щоб це не викликало образи.

Часто, особливо в минулі роки, лікарі застосовували діагноз вегето-судинної дистонії (ВСД) , якій офіційно не існує, але в разі коли є набір симптомів і не встановлено їх причину, використовують цей варіант. Пацієнт задоволений, що є діагноз, лікар, нібито як, виконав свою роботу. Психосоматичні розлади, в основному, є симптомами будь-якого неврозу, можливо, депресії. Для діагностики потрібно звертатися до психіатра або лікаря-психотерапевта .

Основний спосіб лікування психосоматозів – це психотерапія і медикаментозне лікування. За допомогою психотерапії вирішується питання внутрішнього конфлікту або зміна поглядів на психологічну проблему.

Медикаментозна терапія призначається при значно виражених симптомах і включає різні групи препаратів (антидепресанти, транквілізатори, нейролептики, коректори поведінки). Допоміжними можуть бути абсолютно різні лікувально-профілактичні процедури, масаж та інше.

Сучасні методи лікування

testimonial icon

Гальченко Аліна -

Лікар-психіатр, психотерапевт

"Сучасні методи терапії психічних захворювань засновані на принципах комплексного лікування і розробці індивідуальних програм. Звертайтеся до мене, і ви отримаєте кваліфіковану психіатричну допомогу без тривалого очікування в чергах! "

Поділиться в соціальних мережах

Якщо вам цікаво, поділіться з усіма

logo call

Якщо ви відчуваєте подібне
проблеми, будь ласка, зв'яжіться зі мною

Телефонуйте з будь-яких питань